Vyhledávače

DuckDuckGo je internetový vyhledávač, který se dostal do povědomí lidí díky tomu, že je nesleduje a nedostává uživatele do tzv. filtrovací bubliny. DuckDuckGo nijak neprofituje prodejem osobních informací svých uživatelů.

https://duckduckgo.com/

DuckDuckGo je internetový vyhledávač, který se dostal do povědomí lidí díky tomu, že je nesleduje a nedostává uživatele do tzv. filtrovací bubliny.[7][8] DuckDuckGo nijak neprofituje prodejem osobních informací svých uživatelů.

Společnost sídlí v Paoli v Pensylvánii ve Spojených státech a má aktuálně 21 zaměstnanců. Vyhledávač má jméno po dětské hře, anglicky Duck, Duck, Goose.[1][2]

V květnu 2014 DuckDuckGo zcela redesignoval svoje stránky a přidal mnoho nových funkcí do vyhledávání jako například mapy, automatické návrhy, obrázky, videa atd.[9]

18. září 2014 společnost Apple oznámila, že DuckDuckGo lze na iOS8 a OS X Yosemite použít jako výchozí vyhledávač v jejich prohlížeči Safari.[10] 10. listopadu 2014 byl DuckDuckGo přidán jako jedna z možností výchozího vyhledávače do prohlížeče Mozilla Firefox ve verzi 33.

 

ZDROJ: https://cs.wikipedia.org/wiki/DuckDuckGo

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 3.0 Unported.

 

Qwant - Evropský vyhledávač

https://www.qwant.com/

 

 

YaCy -  peer-to-peer (P2P)

je bezplatný distribuovaný vyhledávač založený na principech sítí typu peer-to-peer (P2P). Jádrem je počítačový program napsaný v Javě, který je od září 2006 distribuován na několika stovkách počítačů, tzv. YaCy-peers. Každý YaCy-peer nezávisle prochází internet, analyzuje a indexuje nalezené webové stránky a ukládá výsledky indexování do společné databáze (tzv. Index), která je sdílena s ostatními YaCy-peers pomocí principů P2P sítí. Jedná se o bezplatný vyhledávač, který může každý použít k vytvoření vyhledávacího portálu pro svůj intranet a k jasnému vyhledání veřejného internetu.


 

Vloženo Od
Tags: internet