Vyhledávače

DuckDuckGo je internetový vyhledávač, který se dostal do povědomí lidí díky tomu, že je nesleduje a nedostává uživatele do tzv. filtrovací bubliny. DuckDuckGo nijak neprofituje prodejem osobních informací svých uživatelů.

https://duckduckgo.com/

DuckDuckGo je internetový vyhledávač, který se dostal do povědomí lidí díky tomu, že je nesleduje a nedostává uživatele do tzv. filtrovací bubliny.[7][8] DuckDuckGo nijak neprofituje prodejem osobních informací svých uživatelů.

Společnost sídlí v Paoli v Pensylvánii ve Spojených státech a má aktuálně 21 zaměstnanců. Vyhledávač má jméno po dětské hře, anglicky Duck, Duck, Goose.[1][2]

V květnu 2014 DuckDuckGo zcela redesignoval svoje stránky a přidal mnoho nových funkcí do vyhledávání jako například mapy, automatické návrhy, obrázky, videa atd.[9]

18. září 2014 společnost Apple oznámila, že DuckDuckGo lze na iOS8 a OS X Yosemite použít jako výchozí vyhledávač v jejich prohlížeči Safari.[10] 10. listopadu 2014 byl DuckDuckGo přidán jako jedna z možností výchozího vyhledávače do prohlížeče Mozilla Firefox ve verzi 33.

 

ZDROJ: https://cs.wikipedia.org/wiki/DuckDuckGo

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 3.0 Unported.

 

Qwant - Evropský vyhledávač

https://www.qwant.com/
 

Vloženo Od
Tags: internet