Sociální síť - Diaspora

Na diaspora* vlastníš svá data. Namísto velkých serverů, které obsahují data všech uživatelů a které vlastní velká korporace, diaspora* se skládá z lokálních malých serveverů.

Na diaspora* vlastníš svá data.  Namísto velkých serverů, které obsahují data všech uživatelů a které vlastní velká korporace, diaspora* se skládá z lokálních malých servrů.. 


https://diasporafoundation.org/

diaspora* je postavená na třech klíčových filozofiích:

Decentralizace

Namísto velkých serverů, které obsahují data všech uživatelů a které vlastní velká korporace, lokální servery ("pody") mohou být provozovány kdekoliv na světě. Vybereš si, na kterém podu se zaregistruješ - možná na svém místním - a hladce se spojíš s celosvětovou komunitou diaspora*.

Svoboda

V diaspora* můžeš být kýmkoliv chceš. Narozdíl od jiných sociálních sítí nemusíš používat svou pravou identitu. Můžeš komunikovat s kýmkoliv chceš a jakým způsobem chceš. Jediným omezením je tvá fantazie. diaspora* je svobodný software, který ti dává svobodu použít jej tak, jak si přeješ.

Soukromí

V diaspora* vlastníš svá data. Nepodepisuješ žádné podstoupení práv korporaci nebo někomu, kdo by je mohl využít. V diaspora* tví přátelé, tvé zvyky a tvůj obsah jsou tvůj byznys - ne náš! Navíc si můžeš vybrat, kdo uvidí jednotlivé příspěvky pomocí aspektů.

 

Text pod licencí Creative Commons Attribution 3.0 Unported License

Vloženo Od
Tags: internet